10 простих правил поведінки на пікніку

 

Перша хвиля пікніків вже завершилася, але попереду ще багато шашликів та виїздів на природу. Тому Українська Макулатурна Компанія підготувала 10 простих правил поведінки на природі. Бережіть природу – і вона врятує нас!

picnic_tw

Отже, правила такі:

Перед пікніком дізнайтеся чи можна зараз у цьому лісі розпалювати багаття. Якщо оголошено пожежонебезпечний період у лісі в якому у Вас пікнік то або не розпалюйте багаття взагалі або оберіть інший ліс для пікніка з багаттям.
Розводьте вогонь в старих кострищах, таким чином можна зменшити ймовірність зіпсувати пікнік через опіки чи пожежу. А ще так Ви найменше причиняєте шкоди лісу та лісовим жителям. Якщо такого місця немає – майбутнє вогнище обложіть камінцями та обкопайте лопатою та переконайтесь що у цьому місці не живуть комахи та звірі.
Дуже обережно користуйтесь горючими речовинами для розжигу мангалів та барбекю – вони можуть спричинити пожежу і також зіпсувати смак і якість їжі, якщо така речовина не прогорить до кінця.
Поширення вогню відбувається дуже швидко і тихо – тому за багаттям постійно хтось повинен слідкувати.
Якщо Ви на пікніку з дітьми дуже уважно за ними слідкуйте – діти дуже легко губляться у лісі та отримують опіки від багать та рани та ссадини. Навантаження у лікарнях у дні величезне, і через недогляд за дитиною Ви проведете день не на природі, а у лікарні поруч з іншими «везунчиками».
Поясніть дітям що можна кидати до багаття, а що ні. Особливо це стосується балончиків з аерозолями. Вони мають властивість вибухати при нагріванні. Тримайте аерозольні балони у замкнених сумках чи машинах.
Не відправляйтесь на пікнік без сонцезахисних засобів та аптечки – досить буде перекису водню чи зеленки, бинтів та пластирів, засіб від комарів та таблетки від алергії. Цього простого та дешевого набору вистачить аби попередити проблеми що можуть виникнути та перервати Ваш пікнік.
Те, що Ви вибрались у дику природу не означає що необхідно нехтувати гігієною – мийте руки перед їжею (бажано антибактеріальним милом). Мийте овочі та фрукти перед їжею лише чистою водою – або візьміть каністру води з дому або помийте овочі заздалегідь.
Після пікніку ПОВНІСТЬЮ загасіть багаття водою, піском чи землею. Бажано почекати аби вугілля добре охолонуло – так Ви будете впевненні що не спричинили пожежу у лісі.
Приберіть за собою сміття та дома відсортуйте його – саме завдяки сортуванню сміття та компаніям перероблювання як УМК у нас є можливість насолодитися природою у нашому урбанізованому світі!