Навіщо сортувати сміття?

Щоб припинити процес накопичення відходів та засмічення нашої планети, необхідно навчитись правильно сортувати сміття!

3102

Суть процесу роздільного збору сміття полягає в тому, аби цінні речі, які можуть бути перероблені, не ставали сміттям і не потрапляли на звалища. Адже в кожному мішку із непотребом, який ми несемо до контейнера, є чимало речей, які б ще могли послужити людям.

Так, скляну пляшку можна переплавити і додати до гарячої маси з якої роблять інше скло і вона знову стане пляшкою, а також зможе бути використаною на виробництві абразивів, керамічних виробів, ізоляції, плитки та цегли.

1380804410_musor_ukraine
Алюмінієва банка також легко переплавляється і може стати такою самою банкою – а може, в якості злитку алюмінію потрапити на великий завод, де з нього можуть відлити навіть літак.

Пластикова тара, наприклад, ПЕТ-пляшка, замість того, аби валятися на галявині чи в парку, пливти по річці чи горіти на звалищі отруюючи повітря токсичним димом, може перетворитися спочатку на спеціальні гранули, а вже потім на безліч речей повсякденного вжитку— від тої ж самої пляшки та іншої тари до тканини, одягу й іграшок.

fotokolazh

Кілька кілограмів макулатури від однієї родини – це небагато. Але від тисяч родин це будуть тонни, а одна тонна переробленої макулатури – це близько 15 дерев, які не будуть вирубані для потреб паперової промисловості, 10 тонн макулатури –це цілий гектар збереженого лісу. З макулатури виготовляють туалетний, газетний та звичайний папір, а ще технічний і покрівельний картон. Також сучасні технології дають змогу перетворювати макулатуру на тканину.

rec

Вкрай важливо позбутися звички спалювати непотріб.

Особливо це стосується рослинних відходів, таких як суха трава, солома, бадилля, гілки та листя. На жаль, багато людей не усвідомлюють, що такий спосіб не просто безглуздий, а ще й небезпечний. Адже рослини накопичують в собі усі небезпечні речовини, які є у повітрі, ґрунті та воді. Спалюючи їх, ми вивільняємо усе, накопичене деревом чи травою протягом року.

Тож, якщо рослинні рештки зібрані у чистому місті, хіба є сенс перетворювати їх на попіл, замість того, аби отримати чудове добриво – компост ?

Кожен може зробити свій внесок в покращення стану довкілля почавши сортувати сміття. Зробіть планету кращою! Почніть сортувати!

Утилизация-вторсырья-Киев